"
„MEDDŐSÉG”
Általános tudnivalók
Meddőség a hivatalos neve annak az állapotnak, amikor a rendszeres, fogamzásgátlástól mentes szexuális együttlét ellenére, egy éven belül nincs jele a baba érkezésének. A meddőség előfordulásának gyakorisága egyre nő, a WHO becslése szerint világszerte minden 7. pár érintett. Ez hazánkban több, mint 100 000 házaspár életét árnyékolja be. A tapasztalatok szerint kisebb százalékban mindkét félnek vannak problémái, amelyek a termékenységet befolyásolják, de nagyobb százalékban van a háttérben csak az egyik fél érintettsége, ami viszont a nemek között egyenlően oszlik meg.
Okai, tünetei
Sokféle ok lehet a meddőség hátterében, ritkán előfordul, hogy anatómiai elváltozást talál a szakember, lehetséges, hogy hormonális diszfunkciók okozzák a megfoganás nehezítettségét, a nemi szerveket érintő betegségek is lehetnek a háttérben, de nagyon gyakran lelki okok vezethetnek ehhez az állapothoz. A meddőség okát szükséges a pár mindkét tagjánál kutatni. Ezen okok között vannak olyanok, amelyek férfinél/nőnél egyaránt előfordulhatnak, például genetikai eltérések, cukorbetegség, pajzsmirigy-, vagy mellékvese-elváltozások, kemikáliák, a túlzott alkoholfogyasztás vagy dohányzás. A kemoterápia, fizikai sérülések, mutációk is okozhatnak meddőséget. Megoldatlanság esetén lehet a következménye hosszú távon hangulatingadozás, depresszió.
NŐI MEDDŐSÉG
A nők meddőségéért a méh elváltozásai, a petevezeték átjárhatóságának átmeneti vagy tartós változása, a petefészek funkciózavarai, az endometriózis, az ovulációs problémák, stb., esetleg fertőzések lehetnek a felelősek. Az életkor mellett a túlsúly vagy a kóros soványság, a dohányzás is rontja a fogamzóképességet, főként azonban a stressz okozhat meddőséget, de ezek mindkét nemet érintik. Sokszor nem szervi okok, hanem funkcionális eltérések vannak a háttérben, melyek nem véglegesek, lehet számítani arra, hogyha megszűnik, ami kiváltotta őket, a következmény is másként alakul majd. Például, ha egyszer vagy többször előfordult a peteérés kimaradása, a petevezeték átjárhatatlansága, a megtapadás hiánya, a vetélés, az nem jelentik azt, hogy akkor soha nem lehet már másként.
FÉRFI MEDDŐSÉG
Hátterében olykor hormonhiányt, herevisszértágulatot feltételez a szakember. Van, hogy nem termelődik elegendő hímivarsejt vagy teljes egészében blokkolt a termelésük. Előfordul, hogy nagyon lassúak a hímivarsejtek vagy az alakjuk miatt nem ideálisak a megtermékenyítésre, nem fejlődnek egészséges, funkcióra alkalmas fizikummal. Néha a magömlés nem jön létre vagy retrográd az ejakukáció, azaz ellentétes irányba halad, a húgyhólyag felé. Gyakran előfordul, hogy nem lehet kimutatni a meddőség okát: úgy tűnik, hogy a pár mindkét tagja makkegészséges, mégsem jön a baba. Szervi elváltozás híján nagyon fontos felderíteni, hogy mi/mik okozhatnak a nőnek/férfinak kihívást, stresszt a gyermekvállalás kapcsán. Lehetnek olyan félelmek, kimondatlan aggodalmak, kérdések, amelyeket felszínre hozva, átbeszélve már okafogyottá válhat a szorongás ezeken. Amikor harmonikus állapotban vagyunk, annak meggyőző jele, hogy a termékenység is rendben van. A zavart keltő ok számunkra megnyugtató rendeződésével elhárul az akadály a megfoganás elől.
Kezelése
„Vészhelyzetben” menekülő/támadó vagy tetszhalott üzemmódba kerül a testünk. Minden működésünk idegrendszeri irányítás alatt áll. Tünetek csak okkal alakulnak ki. Fontos addig keresni az ok-okozati összefüggéseket, amíg meg nem találjuk őket. Az érintettek hormonális és idegrendszeri tünetei egyértelműen a krónikus stresszállapotot támasztják alá. Amikor a stresszhormonok szintje megnő, az a vegetatív idegrendszert arra ösztönzi, hogy az egyén számára a legideálisabb feltételeket teremtse meg a „túléléshez”. Vannak olyan „életveszélyes” vagy az idegrendszer által annak minősített élethelyzetek (kritikus egzisztenciális kérdések, párkapcsolati nehezítettségek, szexualitást érintő aggodalmak, félelem, szorongás, stb.), amikor nem biztonságos a fajfenntartás, az ellazulás, a nyugalom, mert a szervezetnek a legmagasabb fokozatra kell kapcsolnia vagy épp teljesen leállnia, hogy a veszélyes helyzetet „élve megúszhassa”. Ezek az állapotok nem teszik lehetővé egy olyan energiaigényes folyamat elindulását, mint egy új élet kihordása, megfoganásának elősegítése.
Az okoknak, aktuális vagy krónikus stresszforrásoknak a felkutatásában segítséget nyújthat önismeret, pszichológus vagy olyan komplex testre-lélekre-gondolkodási stratégiánkra ható eszközök, mint a Kriston-módszer. A Kriston Intim Torna alaptréning lényeges eleme a mozgás, a rejtett izmok, a húgycső, hüvely/méh/prosztata/herék optimális működésének támogatására kifejlesztve, mert a jó vérkeringésű szövetek, szervek funkciója is ideális. Érdemes fontolóra venni, hogy ezekkel a befektetésekkel milyen eredményhez juthatunk, mielőtt bonyolult orvosi eljárásoknak vetjük alá magunkat. Életmódváltoztatás, alternatív terápiákkal együtt tovább növelhetik a siker esélyét.
Kriston-módszer hatása
A Kriston-módszer kapcsán ezekre a krónikus stressztünetekre úgy tekintünk, mint következményekre, amin változtatni tudunk. Ne csupán kívülről várd a megoldást! Légy aktív résztvevője a termékenységi egészségednek. A naponta végzendő rövid gyakorlatsor mindenki által megtanulható. Biztosítja a szövetek ideális hormonkeringését, legjobb tápanyag-, oxigénellátását, az intim szerveinkkel való kapcsolatunk javulását, a szexualitáshoz való viszonyulásunk változását. A tünet hátterében logika van. A tréningen ráláthatsz olyan lelki folyamataidra és forgatókönyveidre, amelyeknek számodra előnyös megváltoztatásával és a tornával együtt elérheted a célodat. Ha változást szeretnénk elérni, változtatnunk szükséges. Ne csak orvosodtól várd a megoldást. A megfelelő autóvezetésben sem tud segíteni a szerelő. Olyan változások várnak Rád, amikhez csak Te magad tudod megtenni a lépéseket, de a végén a siker is a tiéd lesz!
Kriston Beszélgetés
Tüneted azt jelzi, hogy eljött a változtatás ideje
Kriston Intim Torna nőknek
A változás lehetősége, ami egészséghez segít
Kriston Gésák titka
Engedd, hogy az önfeledtség elragadjon!
Kriston Intim Torna férfiaknak
A változás lehetősége, ami egészséghez segít
Kriston Gézák titka
Minden szempontból erősebb
Kriston Gyakorlóóra nőknek
Érezhető hatás változatosan
Kriston Gésák titka (online)
Engedd, hogy az önfeledtség elragadjon!
Menzesz Ünnep Workshop (online)
Egészséges ciklus, jó közérzet
Kriston Fitnesz & arcgimnasztika (online)
Lélekre ható teljes testélmény
ENDometriózis tréning (online)
Kriston ENDometriózis